VIDEO: Hundikutsikad mänguhoos

Postitas Aasta Loom - P, 07.08.2022 - 11.31
Sisu

Video: Marko Kübarsepp
Tekst: Laura Kiiroja

 

Tänavused hundikutsikad Eestimaa metsades on nüüdseks just nii suured ja kepslevad nagu selles rajakaamera videos. Antud video pärineb kahe aasta tagusest augustikuu esimesest päevast, mil päntajalgade mäng jäi Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Marko Kübarsepa Soomaal üles seatud rajakaamerasse.
 

 

Nagu videopildilt näha, on augustiks hundilapsed juba päris pirakad. Selles vanuses jaksavad kutsikad vanematega juba üha pikematel retkedel kaasas käia. Seetõttu lahkuvad hundikarjad augustis-septembris oma pesapaigast ning muutuvad taas liikuvamaks.

 

Emapiimalt on nüüdseks juba tahkele toidule üle mindud, kuigi ema-isa või vanemate õdede-vendade poolt etteoksendatud toidust ei ütle ära ükski endast lugupidav hundipõnn. Üleüldse on neil isu koletu suur, samas jahil neist veel tolku ei ole. Nii on hundivanematel suve lõpus ja sügise alguses alati tükk tegemist oma mühinal kasvavate järglaste toitmisega. Seetõttu on augustis sageli märgata ka suurenenud lammaste murdmiste arvu. Samas ka suurenenud kutsikate suremust…
 

Vähemalt nendel kustikatel siin videos paistavad kõhud kenasti täis olevat. Kuna hundid saavad suguküpseks enamasti elu teisel talvel, siis võib mõni neist (kel on olnud õnne ellu jääda ning ka partner leida) juba tänavu, aastal 2022, olla ametis omaenda esimese pesakonna kantseldamisega.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.