Video salvestas LK team
Fotod Arne Ader, loodusemees.ee
Metsas kuuled eemalt säutsumist, mis ligineb. Saabub tihastekäng, kes sebib, toimetab ja säutsub ning on varsti läinud, aga eemalt on veel kuulda viimaseid vidinaid. Viie minutiga on toimetused tehtud ja salk juba järgmistel jahimaadel…
Rasvatihane Parus major
Põhjatihane Parus montanus
Tutt-tihane Lophophanes cristatus
Sinitihane Cyanistes caeruleus
Pöialpoiss Regulus regulus
Sellistes segasalkades jääb veidi suuremate värvuliste õiguseks toimetada puude võrade ülemistes osades, mis on nii toidurohkemad, kui ka röövlindude ründe korral turvalisemad. Pisematele seltsingust jääb toidu otsimisel ebaturvalisem, puude võrade alumine ja välimine osa.
Rasvatihane
Rasvatihased on meie suurimad tihaste seltskonnast, kaalult viieteist ja paarikümne grammi vahel. Peasulestik must, aga tuntava suurte ja valgete põselaikudega. Kollasel alapoolel must kesktriibuga, mis isaslinnul laiem moodustades alakõhul suurema musta laigu. Emaslinnu must triip paistab kitsamana ja jääb alakõhul katkendlikuks.
Põhjatihane
Põhjatihased sarnanevad väga salutihastega ja kaaluvad veidi üle kümne grammi. Pealagi on mustalt sulistunud, keha ülapool pruunikas ja alapool valge sulestikuga ning sugupooled on sarnase sulestikuga. Põhja- ja salutihast on kergem eristada häälitsuse järgi ehk nende kutsehüüd kõlab venitatult „däää däää“.
Tutt-tihane
Tutt-tihaseid iseloomustab musta-valgekirju tutt pealael ja eriline peamuster. Seljasulestik pruunikas ja sugupooled sarnase välimusega, kaaludes natuke üle kümne grammi.
Sinitihane
Sinitihased sarnanevad rasvatihastega, aga on viimastest oluliselt pisemad: kaaluga veidi üle kümne grammi. Vilgaste lindude pealagi ja tiiva- ning sabasuled paistavad helesinistena, linnu rinnal paistab kitsas hallikas triip või laik. Sugupoolte sulestik on sarnane, aga emaslindude sinine sulestiku osa jääb veidi tuhmimaks.
Pöialpoiss
Pöialpoisse sai äsja vaadeldud: LINK