Mägra vurrud ja sokk uudistab – kolmas koolilaste kaamera!

Postitas Aasta Loom - N, 13.04.2017 - 10.15
Sisu

Noor sokk uudistab uut kaamerat – paigutasime selle kitsede käigurajale. Sokk ei karda, on imestunud ja uudishimulik.


Tallinna Vaba Waldorfkooli 5.klassi koolilaste kaamera videolõigus on näha, kuidas mäger käib äsjapaigutatud kaamerat nuhkimas, vurrud käivad üle kaadri.


Tallinna Vaba Waldorfkooli 5.klass paigutas oma rajakaamera Vabaõhumuuseumi lahkel loal muuseumi metsa. Metskitsi on seal mitmehektarilisel territooriumil liikumas päris palju, nagu kohalikud töötajad teavad. Hommikuti tööle tulles nähakse kitsi lausa viie kaupa korraga. Valisime välja ühe koha kaprade käigurajal, panime maha natuke kaera ja jäime ootele, mis edasi saab.
"Tahaks näha igasuguseid loomi," arutasid lapsed, et mis "saaki" kaamera küll tuua võiks. Esimeselt  nädalalt ei lootnud palju – kaamerapaigutamise käigus sai kohta kõvasti sõtkutud – oli karta, et kitsed mõnda aega seda paika pelgavad. Ent juba viis tundi peale meie käiku käis üks kits kaamerat uudistamas, nagu pärast selgus. Tegu on ju "linnakitsedega", kes inimesega harjunud ja end pikalt eemal ei hoia nagu maakohas juhtuda võib - seda näitas Võru Kreuztwaldi Kooli kaamera, kus kitsed kaamera ette nädalaid lihtsalt ei tulnud.

maast leitud torukarvad
Torukarvad. Lapsed leidsid maast kitsede torukarvu  - need murduvad kergesti, sest on seest õõnsad, aga seetõttu hoiavad hästi ka sooja.
Foto: Mats Kangur
 
tallinna vaba waldorfkooli 5 klass
Rajakaamera paigutus. Tallinna Vaba Waldorfkooli 5. klass koos õpetaja, Vabaõhumuuseumi töötajate, lastevanemate ja aasta looma kodulehe toimkonnaga.
Foto: Mats Kangur
 


 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.