Raido Kont kommenteerib rahva märgatud ilveseid

Postitas Aasta Loom - T, 05.06.2018 - 09.00
Sisu

Nädalapäeva tagasi Facebook´is ringelnud toredad kaadrid ilvesest filmis Rain Nirgi oma koduaknast ligi 300 meetri kauguselt. "Ilveseid olen varemgi koduümbruses näinud, kuid pildile pole saanud," kommenteerib autor. Kuna ilvesel on näha ka kaelus, teadsid kohalikud jahimehed rääkida, et tegu on ilmselt Vahastu Villiga.

 

Ilveseuurija Raido Kont kommenteerib:
Vahastu Villi on isailves, kes sai kaeluse 2014. aasta märtsis Järvamaal. Praeguseks on ta vähemalt seitsmeaastane, kuid võimalik, et ka aasta-paar vanem.  Jälgimise ajal elas Villi väga suurel ala, mis ulatudes Türi lähistelt lõunas kuni Kaiuni põhjas, võttis enda alla peaaegu 1000 ruutkilomeetriti. Peale kaelustamist on ta mõned korrad sattunud jahimeeste rajakaamerate ette, kuid selline videojäädvustus on midagi päris haruldast. 
Villile kaeluse paigaldamisest tegi loo ka ETV saade "Osoon", seda saab järele vaadata siit:
https://arhiiv.err.ee/guid/20140403212257501000300112290E2BA238B4400000…

 

ilves Paides

Teine lugu: Paide Maksimarketi lähedal liikus ilves autode vahel ning tekitas segadust - miks ilves on linnas? Ilves ei käitunud sugugi terve ja normaalse isendi kombel - tegu oli kärntõvest puretud loomaga, kes tänaseks on ka oma lõpu leidnud. Olgu ka öeldud, et peidulise eluviisiga ilves inimesele mingit ohtu ei kujuta.

Kui soovid rohkem ilvesest teada, siis sel pühapäeval saab kuulata Raido Konti kõnelemas aasta loomast raadios Elmar saates Maailmamix ajavahemikus 15:00-17:00.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.