Nädal metsas. Augusti kolmas nädal.

Postitas Aasta Loom - E, 22.08.2016 - 13.44
Sisu

 

Soosaare mägrakindluse läinud nädala salvestisi vaadatama asudes oli põnevus sees. Esimesel vaatlusnädalal sai ju selgeks, et üks mäger elab linnakus kindlalt. Nüüd aga võib öelda, et neid on siin vähemalt kolm. Kaamera salvestas ka lõbusa õhtupooliku, kus kella seitsme ja kaheksa vahel aeti üksteist taga nii maa all kui peal. Üks mürajatest, aktiivsem hullaja, paistab noorem. Arvatavast selle aasta võsu. Teine mänguline on veidi kogukam, aga tundub samuti nooremapoolne. Eks edasistel nädalatel selgub enamat.

Videos 1:20 peal näeme, et kui ikka meel rõõmus ja keha lusti täis, võib ka üksinda tagurpidi saltot proovida. 

Müramised müratud, oli aeg kasukat sugeda. Kui kasukas korras, ootas pisikest kaevetööd uru suue. Või oli aeg müramise käigus segi aetud tuba korda teha?

Mägrad ja üldse kärplased on lusti täis loomad. Samuti näitab mängulisus, et toitu jagub ja haigused suuremat liiga ei tee. 

Ka Salumetsa linnakul käib elu. Nüüd juba kahel nädalal on mäger taas kaamera ette jäänud. Niisama linnakult üle jalutamised. Urgu pugemist ei ole õnnestunud näha. Selle nädala videos näeme teda aga uruesist märgistamas. Hea märk! Naabrid peavad ju teadma, kes kõge selle suure vaeva nägija ja peremees on. Video teises pooles uudistavadki noored kährikud arglikult lõhnamärgist, mis pool ööpäeva vana. Kõnetab küll ja võtab ettevaatlikuks. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.