Hundikutsikad söövad ka konni

Postitas Aasta Loom - P, 10.10.2021 - 15.00
Sisu

Hundikutsikad otsivad konni.
Video: Marko Kübarsepp

 

Septembri alguses jagasime videot USA hundikutsikast, kes suure näljaga maantee ääres putukaid nosis. Seekord jagame aga rajakaamera salvestist sellest, millega meil Eestis kutsikad samal ajal tegelesid. Kaamera üles seadnud hundiuurija Marko Kübarsepp pakkus, et siin harjutavad tulevased tippkiskjad käppa konnade peal. Arvestades, et tegu on mudaauguga, tundub see variant üsna tõenäoline. Seda teooriat toetavad ka hundikutsikate “mouse pounce’id” ehk koerlastele omased kohapeal sooritatud hüpped, mille käigus tõugatakse ennast tagajalgadelt õhku ning maandutakse esikäppadega ja loodetavasti hiire peal.

 

Rebased on selles tehnikas veel eriti osavad: kui keegi on loodusdokumentaale jälginud, siis on vast märganud, kuidas rebased oma terava kuulmisega lume all ringi sibliva hiire asukoha määravad ning millise täpsuse ja graatsiaga nad ennast hiirele peale põrgatavad. Sageli lausa nii kõrge kaarega, et jäävad lumme pidama pea alaspidi ja saba taeva poole. Hundid kasutavad samuti hiirte ja teiste pisikeste saakloomade püüdmisel niisugust põrgatamise tehnikat, kuigi, olgem ausad, oluliselt vähem graatsiliselt kui rebased.

 

Kui ameerika putuktoiduline hundikutsikas oli silmnähtavalt kondine ja nii näljane, et teda ei heidutanud ka möödasõitvad autod, siis meie kutsikad paistsid täitsa hea sööma peal olevat. Tundub, et konnajaht toimus pigem meelelahutuslikul eesmärgil. Võib-olla sattus neile ka mõni putukas hamba alla, mine sa tea. Igal juhul aitab see krõmps snäkk hundipõnnidel nii igavust peletada kui oma hiirepõrgatuste tehnikat sutsu oskuslikumaks voolida - ikka nii nagu professionaalist Rebaseonu demonstreerinud on.

 

Tekst: Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.