Nädal metsas. Esimesed korralikud öökülmad.

Postitas Aasta Loom - E, 17.10.2016 - 11.53
Sisu

Emamäger näitas enda täit ilu ka päevasel ajal! Kui muidu on kõik mustvalged mägravideod olnud hämarast ajast, siis nüüd käis emamäger linnakul suisa keset päeva ja kaamera salvestas esimese värvilise video.   

 

Läinud nädala märgiks olid esimesed mitme miinuskraadiga öökülmad. Mägrad mõistavad, mis tulemas on. Selleks ajaks, mil püsivad külmad kohale jõuavad ning unisus võitu saab, peavad magamiskambrid saama sisustatud ning karmiks talveks valmis olema. Viimasel ajal tegevuseta olnud Soosaare linnaku rabapoolsete urusuudmete juures hakkas seetõttu samuti kiire. Pesakäikudesse kuiva ja pehme materjali kogumine paistab vaid suure isamägra töö olevat. Suured tööd käisid sel nädalal siis ainult esimeste, kaua aktiivsuseta olnud suudmete juures. Tagumiste urgude kambrid näivad valmis olevat. Sealsetesse lehti enam ei veetud.

Paistab, et seni tüliks olnud kährikutega on suudetud leppida. Paratamatus. Pikk talv tuleb üle elada ja kährikutest üürnikud lihtsalt ära kannatada.  

 

Mägrad võtavad igal nädalal märgatavalt kaalus juurde. Siin manulisteks ja üürilisteks olevad kährikud on kah end väga ümmarguseks söönud. Järjest pikenevad ööd veedetakse suuresti toiduretkedel.

Lehed muudkui langevad. Linnakut valitsenud varjulisus hakkab taanduma. On avar ja vaikne. Hommikud karged.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.