Mägrakaamera lõpetab hooaega

Postitas Aasta Loom - L, 29.10.2016 - 09.00
Sisu


 

Mägrakaamera parimad vaatlusajad on praegu õhtuti kella 18.30- 22.00 ning hommikul 5.00-7.00 vahel.
Video napsas fleur3979

 

Paari nädala jagu saab veel Saaremaa mägrakaamera ees toimuvat jälgida, seejärel viime kaamera taaskord hirveplatsile.
Võime endale tunnustavalt õlale patsutada, sest mägra-aasta ja mägrakaamera järjekordse hooaja lõppedes orienteerume mäkrade töödes-tegemistes jälle pisut paremini.
Saaremaa mägrakaamera varasemale kogemusele ja mandri mäkru jälgivatele mägraseirekaameratele tuginedes leidsid kinnitust kohalike mäkrade kavakindlad käitumismustrid.
Kordus ka eelmise aasta suvine kadumistrikk, kui mägrad maikuu lõpus lihtsalt haihtusid selleks, et umbes pooleteise kuu möödudes vargsi tagasi ilmuda.
Selgus, et tegu pole üksnes saaremaiste isendite omapäraga, vaid sarnaselt toimisid ka nende maismaa velled. Ka inglise mäkradel on kombeks suvel ringi hulkuda ja kus juhtub magamas käia ning nädalate kaupa pesapaika mitte ilmuda.
Kuna mägrad Kadi ja Tõnis nähtavasti pikemale suvepuhkusele minna otsustasid, siis sai kümme päeva enne suveharja kaamera ära kolitud. Uues vaatlusaluses linnakus tihenes mägraliiklus taas juuli teises pooles, pakkudes vastu sügist ja veel nüüdki meeleolukaid kaadreid end sügiseselt kurguni täispuukinud uimastest-ümaratest mäkradest, kes otse kaamera ees lõunauinakut tegid.
Augusti keskel ilmusid välja ka suvel tublisti kasvanud kaks mägrapoega, kes oma kohaloluga kaamera vaatajaid just tihti ei rõõmustanud. Juba paar nädalat pole neid õnnestunud kaamera ees näha. Ehk on kaamera taga neil rohkem toimetamist või miskit juhtunud.
Vaatamata suvisele mägravaesele ajale jäi Saare mägrakaamera ja mandri rajakaamerate ette hulgaliselt mägraonu karvaseid ja sulelisi külalisi.
Siinkohal võiks vaadata, kuis metsseapõrsad üle mägralinna tuiskavad.
 

Kuigi mägrakaamera selleks aastaks varsti lõpetab, et hirvekaamerale teatepulk edasi anda, siis hoiame meie lemmikutel kindlasti ka sügis-talvel silma peal ja hoiame teid nende tegemistega kursis.

Tiit Hunt, rmk.ee

 

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.