VIDEOD: päris haruldased videod

Postitas Looduskalender - L, 25.02.2017 - 19.59
Autorid

Videod salvestas Biker, LK foorumist

 

Sisu

 

Hallhüljes         Halichoerus grypus

 

Täna, minut enne kella nelja poegis emashüljes esmakordselt meie kaamera vaateväljas ja veel niivõrd lähedal.  

Õnne uuele ilmakodanikule! Nad on mõlemad maru tragid tegutsema.

Sellise hülgepoja sünnikaal jääb kümne, kaheteistkümne kilo vahel. Nad on kaetud hallikasvalge lanuugoga ehk „titekarvaga“ „Hülgemamma“ kaalub umbes kakssada kilo või veidi rohkem. Naabritele annab vanaloom viisakalt „teada“, et see juhtus ning oleks kena, kui uudishimutsejaid vähem oleks - näeme ju päramisi ehk pärast poegimist väljunud emakooki, lootekesta ning nabavääti.

Hülgemamma imetab poega kuni kolm nädalat ja kirjanduse andmetel kuni kümme korda ööpäevas (tuletame meelde, et hallhülged on päevasel ajal tegutsejad).Hülgepiima rasvasisaldus on kuni 50%! Selle ajaga võtavad hülgepojad kaalus juurde kolm-, nelikümmend kilo (see oleneb mitmetest asjaoludest, isegi hülgekoloonia arvukusest).

Esimene imetamine

Kuidas hülgemammad just oma võsukesed ära tunnevad? Ikka lõhna ja hääle järgi. Vanemaks saades tikuvad hülgepojad ringi hulkuma… Juba kolmenädalaselt peavad noored hülged ise hakkama saama, piimaga on nad saanud organismi vajalikud varuained ja algab neil ka karvavahetus.

Läänetuul oli õhtu poole puhanguline kuni 10 m/s, veetemperatuur 0, õhus väikesed miinused, aga tuulekülma tuulekülma – 5 kraadi.

Meie aga jõuame kõigest kaamera ees nähtavast veel palju arutleda.

Õhtusel pildil märkame nelja hülgepoega

Õhtusel pildil märkame nelja hülgepoega. Keset platsi tumedakarvaline isashüljes, kes loodab pärast imetamise lõppu ümbruskonna emasloomad viljastada. Võimsad hülgepullid on veel saabumata ja vaevalt see suht noorel isasel õnneks läheb. Pildi napsas Hellem, LK foorumist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.