Nädal metsas. Pajuharakas.

Postitas Aasta Loom - L, 03.03.2018 - 12.26
Sisu

Karge ja ilus nädal seljataga. Loodus on sellise mõõduka külmaga harjunud, kuid ega nemadki pääse soojemate talvede ärahellitamisest. Suuremat kössitamist aga külmad ei toonud, sest pea kõigil on kerge kevad juba südames. Rajakaameraid vaatama minnes kostis puudeladvast kummalist häält, midagi kajaka ja kanakulli hõigete vahepealset. Ilus selge ja tugev hääl. Varsti kostis sama hääl metsaservast ja järgi juba tuttav kädin. Harakas! Aga kummalises kohas, pole siin harakat kohanud, samuti ei ole haraka muud hääled nii kõlavad. Siis aga lendas üle kaameraesise lagendiku see harakas, ilus roosakas pall, maandus suurel pajul. Pajuharakas hoopis! Pasknäär oskab teisi osavalt järele teha. Suvel matkib näiteks viud. Selle nädala kaamerapildis vaatamegi nende askeldamist. Pajuharakas oskab osavalt lume alt toitu otsida. Kühveldab paremale ja vasakule, kuni paluke käes. Eks ole kaevamine tal veres, sest kogu hilissügise jooksul kogutud talvevarudeni tuleb sama moodi lund kühveldades jõuda. 

Rebaseid juhtus kaamera ette vähem, said vist leivad otsa. Jälgede järgi joosti ka veidi mujal sel nädalal. 

 

tederJäljetiirul sattusin murtud linnu riismetele. Mustad suled laiali, verepiisad ja rebase jäljed juures.

 

tederLähemal uurimisel oli enamik sulgi lume all ja lind oli murtud nõksu varem. Rebane käis lihtsalt kontrollimas, et ega midagi järgi polnud jäänud. Suled olid sinakasmustad, kohevad mustad udusuled ja suurematel sulgedel otsad valged. Tedrekukk. Võib vabalt olla, et tedre murdis hoopis nädalajagu varem siitkandist läbi jalutanud ilves. Ilvese toidulaual on metsakanalistel tähtis koht. Samuti liigub ilves vaiksemalt kui rebane, eriti jooksuaja rebane. Ka lumepesas tukkuval tedrel on meeled erksad, vuristab tihti viimasel hetkel nina eest üles ja jätab küti pika ninaga. Kuna selgelt leitavaid küti jälgi ei olnud võimalik tuvastada, võime vabalt väita, et murdjaks oligi ilves. 

 

Kui rajakaamera fotosid tegema panna, saab huvitavaid kaadreid. sokk

sokk

sokk

sokk

laanerähnKülma päeva lõpus hakkas kraadiklaas veelgi langema. Laanerähni see ei sega, kuid siiski tuleb jalad udusulgedes soojas hoida. Et varbad osavamad püsiksid. 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.