Kanada ilveste lugu

Postitas Aasta Loom - R, 25.05.2018 - 10.00
Sisu

Paari päeva jagu sotsiaalmeedias ringelnud videos näeme, kuidas Ontario osariigis filmiti telefoniga kahte Kanada ilvest, kes territooriumi osas  valjuhäälselt "selgitusi" jagasid.
Video laadis üles: Clip Tree


Aasta looma kommentaar: Ontario ilvesed ei tee oma territooriumivõitlustes autost ja inimestest sugugi välja, aga meie ilveste puhul ei tuleks tõenäoliselt selline asi kõne allagi.
Meie ilves on tänu pikaajalisele jahipidamisele inimpelglik ja meie ilveste arvukus on hetkel madalseisus ja nii väiksearvulise ja peidulise looma kohtamine on üldse suur juhus.
Ontario asub Kanadas, seal maal on suuri loodusparke, kus ei raiuta metsa ja ei peeta jahti. Seal on piisav hulk mittemajandatavat metsa ja maastikku, nõnda et saavad toimida terviklikumad ökosüsteemid kui meie väga väikestel looduskaitsealadel.
Kindlasti ei saa siin väita, et meie põllumajandus- ja metsamaad oleksid maailma mõistes väga intensiivselt majandatavad, st et meie majandusmetsades saab suur osa elustikust veel üpris hästi hakkama, aga uute tehnoloogiate ja majanduse intensiivsuse kasvades ei ole see tulevikus enam nii kindel. Baltikum väga väike piirkond ja Eesti seda enam.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.