Nädal metsas. Krõbekuiv. Päästeamet kuulutas välja suure tuleohuga aja.

Postitas Aasta Loom - R, 01.06.2018 - 11.54
Sisu

Metskitsedel on tähtsad asjad ajada. Talled on just sündimas ja sokud valmistuvad pulmaajaks. Video alguses käib uhke sokuisand oma maid üle vaatamas ja märgistamas. See ei ole enam sarvede puhtaks nühkimine, sarvekännaste kõrval otsmikul asetsevad sokul näärmed, millega oma valitsusala märgitakse. Teised sokud siiakanti teretulnud ei ole. Märgistatavad puud ja põõsad on tihti käigus aastast aastasse. Isegi muul ajal on samas kaamerapildis näha olnud, et metskitsed, eriti sokud seda konkreetset puud just märgistamise kõrguselt üle nuusutavad. 

 

sokud
Pool kilomeetrit eemal heinamaal aga käivad kaks sokku sõbralikult koos ja ei tülitse. Nemad on noored, suured teod ja sarvederistamised veel ees.  

 

kits
Kitsemammal kõht veel punnis. Osad metskitsed on aga juba maha saanud. Kuna maikuu on olnud erakordselt kuum ja loodus pika sammuga ajast ette rutanud, on mõnelpool juba heinateoga algust tehtud. Võilill on samuti ära õitsenud. Kui võilill õitsenud ja enam nii mahlakas ei ole, saab alles loogu kuivatada. Kui keegi heinaniitja seda postitust loeb, siis metsarahvas sooviks väga, et niitmist põllu keskelt lahku alustataks. Metskitsemamma jätab vastsündinu tihti just kõrgesse heina mitmeteks päevadeks peitu lamama ja käib teda seal aeg-ajalt imetamas. Emaga koos hakkavad talled alles peale esimest nädalat ringi liikuma. 

 

toonekurg
Põuaga lõheliseks kuivanud põllult leiab toonekurg ikka midagi. Pildil on ammu surnud ja vinnutatud vihmauss kõhu poole teel. Vihmavaest aega näitab seegi, et valge-toonekurg ei ole sugugi enam valge. 

 

kuldking
Ka kõige varjulisemas ja hilisemas õitsemise kohas kasvavad aasta orhideed on samuti täisõide läinud. Uskumatu, et maikuusse see ilu sel aastal ära mahtus. 

 

musträstas
Paljudel lindudel on juba esimene pesakond maailma avastamas. Pildil noor musträstas. 

 

sääsed
Sääsepirin kestab ja sel aastal nagu eriti. Suur kiusatus end kõiksugu närvimürkidega sisse kreemitada. Aga saab ka ilma. Näiteks sellise kerge võrk-kostüümiga. Palju tervislikum valik. 

 

Loo lõpuks tähtis teadaanne! Päästeamet kuulutas välja suure tuleohuga aja. Palun ärme tee praegu looduses tuld! Mitte isegi suitsu otsa. Kui kohe väga vaja suitsu teha, siis kukkugu kogu tuhk suletavasse topsi, mitte mingil juhul maha. Praegune krõbekuiv maa süttib pea mittemillestki. 

 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.