VIDEO: Viupartide rändeparved kaamera ees

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 10.10
Autorid

Teavitab Tiit Hunt, www.rmk.ee

Sisu

Viupardid (Anas penelope) on jõudnud oma rännakutega Haeska otse veebikaamera esisele rohetavale kamarale. 

Täna pistsid kuni paarkümmend isaslindu tundide viisi ja vaibumatu innukusega vee alt vabanenud soolast rohtu - viupardid toituvad sageli rannaniitudel nagu hanedki.  

Sadadesse ulatuv suurem pardikamp aga triivis taamal merel toiduotsingul aegajalt kaadrisse, tagumikud püsti. Viupart on ujupart ja ehkki ta kehakuju sarnaneb rohkem sukelpardile, ei oska ta toidujahil sukelduda.  

Viupart on Eesti rannikul ja ka siseveekogudel arvukas läbirändaja sügisrändel septembris ja oktoobris.

Viupart on Eesti rannikul ja ka siseveekogudel arvukas läbirändaja sügisrändel septembris ja oktoobris. Meil on ta haruldane pesitseja peamiselt Ida-Eestis, pesitsejate arvuks hinnatakse kuni 100 paari. Sügisrändel peatuvad kümned tuhanded viupardid Matsalu lahel ja Haapsalu Tagalahel, samuti Väiksel väinal ja Häädemeeste–Võiste rannikul.

Kaamera ees on siiani näha olnud vaid isaslinde, ehk on Põhja-Siberi tundrates pesitsevatel emaslindudel läinud poegade kantseldamisel pikemalt aega ja tulevad veidi hiljem või ei sattunud lihtsalt kaamerapilti. 

Teistest pardiliikidest on senini nähtud veel rääksparti ja äsja sulgimise lõpetanud sinikaelparte, kühmnokk-luiged käisid kaamera ees magamas ning merikotkas peletas korra kogu linnuseltskonna minema…

kühmnokk-luiged

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.