"Metsakiisu salarajad" - fotonäitus aasta loomast

Postitas Aasta Loom - E, 22.10.2018 - 14.27
Avapilt
Sisu


Rajakaamerasse püütud haruldane foto: pildile on jäänud hetk, mil ilves varitseb söödaplatsil metskitse, kes pahaaimamatult sõimele ligineb. Kas ilves kitse ka murdis, selgub fotovõistluse avamisel!
Foto autor: Mairo Lõhmus

 

Neljapäeval, 25. oktoobril kell 16.00 ootame RMK Tallinna kontori aatriumisse aasta looma fotonäituse "Metsakiisu salarajad" avamisele.


Kõik teavad, et ilves (Lynx lynx) meie laantes ringi liigub - tuttidega kõrvapaare on Eestis ligi 400 - ja kõik teavad, et ta on üks kolmest "suurest" - kelleks on karu-ilves-hunt. Ilvest õnnestub neist kohata vast kõige harvemini. Lamba- ja kitsekarjade juurde pole metsakiisul reeglina asja ning karjadena ta ringi ei liigu - ainult üksi. Salapärast kaslase nägemine on keeruline isegi vilunud loodusmeestel. 

Näitusele tulles võite siiski üllatusega veenduda, et ilves ei väldi ise sugugi inimestega seotud maastikke.Ta on lihtsalt osav enda varjamisel. Seda näitavad rajakaamera pildid ja jäljeread. Kui õppida tundma ilvese radu, pole kohtumine temaga sugugi võimatu.  

Konkurss on järjekorras kuues, esimene aasta looma fotovõistlus "Hunt ja tema tegevusjäljed" toimus aastal 2013. Fotovõistlus on algusest saadik olnud eriline selles mõttes, et konkursile oodatakse mitte ainult kenasid portreefotosid, vaid loomade tegevusjälgede ülesvõtteid. Nende abil saab kokku panna looma kohta õpetliku pildirea - näitus on hariva sisuga. Alati on olnud oodatud ka "untsus" pildid, kus peal on ainukordne ja põnev aasta looma puudutav teema, näiteks ärasöödud kitsejalg või udune rajakaamera pilt. Seetõttu on auhindade jagamisel arvestatud piltide sisulise infoga, mitte ainult välimusega. Auhindu jagavad Overall, Trapper, Prosset, Eesti Jahimeeste Selts ja RMK.
Konkursile laekus 102 pilti 20 autorilt, näitusele jõuab neist 45. Näitus jääb avatuks detsembri alguseni.

 

Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.