Fotovõistluse  "Metsakiisu salarajad" parimad pildid vaatamiseks

Postitas Aasta Loom - E, 29.10.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Neljapäeval avati aasta loomale pühendatud fotonäitus "Metsakiisu salarajad" RMK Tallinna kontori fuajees, kus auhindu jagati kuuele fotole. 

Kuuendat aastat toimuva fotovõistluse eesmärgiks on esile tõsta tegevusjälgede pilte kenade loomaportreede kõrval. Peamine oli kokku saada hariv näitus, mis aasta looma elutegevust iseloomustaks.

Aasta looma meeskond tõstis esile Mario Lõhmuse pildiseeria, mille peal oli söödamaja juures kitse luurav ilves. Ilves on seal valvel nagu kass.


ilvese seeria

 

Kas ilves sai kitse ka kätte? "Ei," teab pildi autor selgitada. "Mul on selline rajakaamera, mis saadab pilte otse telefonile. Kui sain ilvesest pildi söödamaja juures, läksin kohe järgmisel päeval kontrollime, kes metskits jäi ellu. Jäi - leidsin sealt ainult natuke metskitse karvu - ta oli rünnakust eluga pääsenud. Ilves aga püüdis hiiri edasi. Too ilves on senini elus. Fotod kitsejahist jäid kaamerale 2016. aastal, aga tänavugi pildistas rajakaamera sama ilvest minu soolakul."

 

mairo
Kütt Mairo Lõhmus võtab vastu auhinna MTÜ Aasta loomalt oma toreda rajakaamera pildiseeria eest.
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Näitusel "Metsakiisu salarajad" avamisel jagati kuus auhinda: Trapperi auhind läks Kalmer Lehepuule, Prosset OÜ Tööstusautomaatika auhind läks Ingmar Muusikusele, Overalli ning RMK auhinnad läksid Remo Savisaarele ning Eesti Jahimeeste Seltsi auhind läks Mäidu Maurusele. Võidupiltide lugudest ja autoritest kõnelema lähemalt järgmises artiklis.
Fotovõistlusele laekus 102 pilti 20 autorilt, näitusele jõudis neist 45. Näitus jääb RMK Tallinna kontoris avatuks 6. detsembrini.

Helen Arusoo

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.