Parim ilvese jäljeridade pildistaja - Ingmar Muusikus

Postitas Aasta Loom - E, 05.11.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Aasta looma fotonäituse "Metsakiisu salarajad" auhinnatud pilt: 
Ilves on kasutanud üle jõe langenud puud sillana, astumisjäljed on kaugele näha. Et territoorium paikneb mõlemal pool jõge, aga ilvesel pole soovi end märjaks teha, on abiks murdunud puud. 23. jaanuar 2016.
Foto: Ingmar Muusikus

 

Ilvese fotovõistluse ühe kaunima pildi autor on loodusfotograaf Ingmar Muusikus, kel aga metsakiisut ennast pildile püüda pole õnnestunud. Ka auhinna võitnud fotol näeme korrapärast ilvese jäljerida, ent kaslast ennast mitte. "Ilvest olen ma looduses näinud küll, aga pildistada pole tõesti saanud. Kaks korda olen kuulnud tema pulmadeaegset kräunumist, sattunud ka tema "soojadele" jälgedele, aga pildistada pole õnnestunud. Aga ma liigun selle poole..."

Ingmari pildil näeme ilvese ühte looduslikku elupaika, mis on vaid osa looma kodupaikade laiast valikust - metsakiisusid võib kohata nii laanes kui ka üsna inimeste elupaikade läheduses." Ilveste territooriumid võivad olla üsna pirakad," teab Ingmar. "See konkreetne paik asub Pärnu jõe alguses ja sinna on üpris raske ka kohale saada. Ma arvan, et olen seda ilvest, kelle jäljed on jäänud jõepurdele, pulmade ajal ka kuulnud."

Fotonäitus "Metsakiisu salarajad" on detsembri alguseni avatud RMK Tallinna kontoris.
 

ingmar muusikus ja toivo tähemaa
Ingmar Muusikusele (vasakul) annab auhinnad üle Prosset Tööstusautomaatika OÜ esindaja Toivo Tähemaa: "Pildil oleva paiga ilu on lummav -  tasakaalustab tööstusmaastikke. Selliseid kohti peab väärtustama."
Foto: Tarmo Mikussaar


 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.