Inglismaa mäkradest

Postitas Aasta Loom - P, 08.05.2016 - 01.38
Sisu

Mägrauudiseid mujalt: Inglismaal on mägrasõbrad juba mitu aastat hädas mäkrade vastu suunatud vaenuga. Probleem on selles, et mäkrade kaudu levib lautadesse veiste tuberkuloos ja arvatakse, et mäkrade hävitamine võidab kurja haiguse. Rokilegend Brian May, ansambli Queen kitarrist on mäkrade eest seismise võtnud oma südame asjaks:”Miks ei võiks me mäkrasid ja lehmi vaktsineerida, selle asemel, et metsloomi arutult hävitada,” küsib ta. Mullu sügisel pidas Brian May suurel meeleavaldusel sümboolse mägra matuse, kus number 2263 – tapetud mäkrade arv – oli lillevanikul ära toodud.  Vaatame nüüd inglisekeelset videot, mis kõnesolevat temaatikat Inglismaal valgustab.

Videolõigus (kestab 1 minut 19 sekundit) selgitab Brian May, miks hävitamine on tobe – ühelgi maal pole see lahendanud probleemi ehk veiste tuberkuloos pole kadunud: ”Ärgu uskuge, kui öeldakse, et see lahendab meie mure. Naabrite juures Iirimaal hävitati 19 000 mäkra, aga nad pole haigusest ikkagi lahti saanud. Seal on see levinud pea samal tasemel kui Põhja-Iirimaal, kus hävitamist pole toimunud. Mul on tõeliselt kahju, et karjakasvatajaid on lollitatud ja nende võitlus haigusega jätkub ning sellest tõuseb rohkem kurbust ja viletsust, kui nad praegu arvavad.”
Veel ühes 2-minutilises videolõigus, mida näeb Daily Maili kodulehelt, “Brian May explains why he is exposing the badger cull” – selgitab Brian May, miks ta on mäkrade hävitamise vastu: ”Esiteks öeldakse, et mägral pole mingit väärtust,” pole May rahul. ”Teiseks, ettevõtmine ei põhine mingilgi uuringul. Kõik eriala teadlased ütlevad, et see ei toimi, aga valitsus lihtsalt pressib peale oma hävitamisprogrammiga, mida survestavad karjakasvatajad.”
Videolõigud on pärit eelmisest sügisest. Tänavu võitlus jätkub, viimati avaldasid mägrasõbrad meedias farmerite nimed, kes loomade hävitamist oma allkirjaga toetasid.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.