Eesti-Läti fotovõistlus “Mägral raja otsas maja”

Postitas Aasta Loom - L, 11.06.2016 - 11.57
Sisu

 

mägrapaar
Mägrapaar ja nende urud Saaremaal asuva mägrakaamera ees. Võistlusele on oodatud ka rajakaameratega tehtud pildid.
 

Looduskalender.ee ja Aasta looma kodulehe toimkond kuulutavad välja fotovõistluse " Mägral raja otsas maja". Samal ajal kuulutab võistluse välja ka Läti loodusmuuseum, lätlasedki valisid ju oma tänavuseks aasta loomaks mägra.

Käes on aasta valgeim aeg ja kuna valget jagub ka öödesse, siis on aasta parim aeg metsaradadel hämaratundidel mägraga juhuslikeks kohtumisteks. On ju mäger põhiliselt ööloom ja teistel aastaaegadel vaid pimeduse varjus oma asju ajav metsaelanik. Lisaks on käes ka aeg, mil noored mägrahakatised ilma uudistama hakkavad.

Nagu ka varasematel aastatel, ootame kõiksugu pilte, nii loomast endast kui ka tegevusjälgedest. Et mäger on vastupidiselt enamikele loomadele oma uruga seotud aastaringselt, ootame ka pilte mägra elupaikadest.

Igal pildil on alati ka oma sünnilugu, pikem kui vaid kaadrisse püütud hetk. Ilma kirjelduseta jääb see hetk vaid fotograafile, vaatajale aga pilt sellevõrra kaugeks. Fotograaf ju ise teab, mis eelnes ja mis sündis, sellest sooviks aga ka teised osa saada. Niisiis ootame igale pildile lühikest seletavat lugu juurde. Kas olustiku kirjeldust või nähtu lahtiseletust.

Kuna saadetud piltidest valmib aasta lõpupoole suureformaadiline näitus, paneme pildisaatjatele südamele, et ka jutukesed kirja ja kaasa saaksid. Eelmistel aastatel on olnud hulk toredaid pilte ilma lugudeta ja kahjuks näitusele valimisest ja auhindamisest seetõttu eemale jäänud.

Fotosid saab võistlusele saata kuni oktoobri lõpuni. Mägra-aastat kokku võttev näitus koos väljavalitute auhindamisega avatakse 17. novembril RMK Tallinna peahoones.

Fotovõistluse leheküljele saab siit:
www.looduskalender.ee/konkurss

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.