Valgete ööde mäger

Postitas Aasta Loom - R, 24.06.2016 - 12.00
Sisu
mäger uudistab
Mäger läheb toitu otsima reeglina hämarikus, ent valgete ööde aegu jääb talle pimedast ajast väheks ja looma võib väljas kohata juba õhtupoolikul.
Foto autor: Tarmo Mikussaar
 

 

 

Jaanipäeva künnisel algab meil paljudel puhkus ja tekib vaba aega ka looduses uidata. Ehk on nii mõnigi mõtteid mõlgutanud, et võiks aasta looma üle vaadata ja plaaninud mõne teadaoleva mägralinnaku külastust. Seejuures lootusega peremeest silmata. Mis selle õnnestumiseks vaja on?

Kõigepealt küsime, kas me mäkra oma külastusega segame? Igal juhul segame, aga kui me käitume lugupidavalt tema kodu suhtes ja pole pealetükkivad, saab ta pärast külastust oma eluga rahus edasi minna.

Et praegusel ajal mäkra näha, tuleks arvestada, et tühi kõht – mägra menüüsse kuulub suvisel ajal ka palju taimset toitu, mis kaloreid just palju ei anna – võib mägraisanda urust välja ajada üsna varakult. Kella 6 paiku õhtulgi võib teda urukünnisel kohata. Enamasti tuleb ta siiski värske õhu kätte 9-10 vahel õhtul. Et teda kohata, peab ise varem platsis oleme ja parem, kui tuul poleks selja tagant. Mägra haistmine on väga hea ja meie lõhna tundes ta oma musta-valge triibulist nägu lihtsalt ei näita!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.