Mägralinnaku retkele pääseb luuletust kirjutades

Postitas Aasta Loom - R, 09.09.2016 - 11.22
Sisu

 

mägra jälg koos kaselehega
Jäta ka oma käpajälg mägra-aastale ‒ saada väike luuletus või mõtisklus aasta looma teemal.
 

Eesti Loodusmuuseum ja aasta looma toimkond kutsuvad kõiki Eesti koolilapsi osalema mägrateemalisel luulevõistlusel. Parimaid kirjutajaid premeerime auhinnaretkega mägralinnakusse.

Luulevõistluse eesmärgiks on heita mägrale ka veidi teistsugune pilk. Mägrast on sel aastal palju juttu olnud läbi mägrakaamerate ja käimas on ka fotovõistlus, kuid luulevõistlusega proovime mägra igapäevale ja olemust tabada uue pilguga. Oleks ju huvitav lugeda näiteks regivärsilist luuletust mäkrade elust, mõistatust mägra jälgedest või hoopis ülistuslaulu mõnele toredale metsas kohatud isendile.
Konkursile võib saata nii luuletusi kui lühijutte. Kõikidest saabunud töödest valib võistluse korraldusmeeskond välja silmatorkavamad, mille autoritele on autasuks retk Eesti uhkemate mägralinnakute juurde. Looduskalendris avaldame aasta looma toimkonna lemmiktööd ning Eesti Loodusmuuseumi lemmikud leiavad tee Loodusmuuseumi kodulehele ning sotsiaalmeedia kanalitesse. Võistlusel osalemiseks saada oma eesti- või venekeelne maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune luuletus või lühijutt märksõnaga „Luulevõistlus“ hiljemalt 9. oktoobriks 2016 aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee. Võitjad selguvad 16. oktoobriks ning nendega võetakse ühendust. Parimate tööde autoreid ootab retk Eesti suurimate ja ilusamate mägralinnakute juurde juba oktoobri lõpus.
Tutvu inspiratsiooni kogumiseks mägra aasta koduleheküljega ning heida pilk ka mägrakaamerale!
Võistlust korraldavad Eesti Loodusmuuseum ja MTÜ Aasta Loom.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.