Rahvusvaheline imerohi

Postitas Aasta Loom - L, 15.10.2016 - 09.00
Sisu

Liigsöömine teeb uniseks, laisaks ja paksuks. Veel kuu aega tagasi ei näinud sellist pilti, et mäger end heast peast käntsti uru ette magama keerab, aga talveks valmistuv loomake kipub peale järjekordset kõva kõhutäit väsima.
Video napsas Tiit Hunt, rmk.ee

 

Mäger ei ole miski gurmaan. Selle tabavalt oportunistlikuks omnivooriks tituleeritud apla eluka kehamassist moodustab vastu talve kõige optimistlikumatel andmetel kuni 70+ % puhas rasv ja seda ei saavuta ninaesise osas väga valiv olend.
Talve tulles  võib suvel 10-15 kg kaaluv mäger oma kaalu kergitada 15-20 kg. Vanad suured isasloomad võivad aga enne taliuinakut kaaluda isegi üle 30 kg. Rasv ladestub peamiselt nahaaluses koes, vähem ka lihastes, maksas või siseorganite ümber.
Farmakoloogilisest aspektist on huvipakkuvad mägra maksast leitud polüsatureerimata rasvhapped.
Rammusa looma rasv on maailma eri nurkades läbi aegade olnud populaarne loodusravim. Mägrarasvale omistatakse tohutul hulgal erinevaid kasulikke omadusi ja lausa imetabast ravitoimet. Päris alusetu see oletus ei olegi, sest on kindlaks tehtud, et see sisaldab kortikosteroide, mida kasutatakse laialdaselt näiteks astmaravimites.

Tiit Hunt, rmk.ee

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.