Kutsume osalema laste rajakaamerate tegevuses

Postitas Aasta Loom - T, 06.06.2017 - 11.16
Avapilt
Sisu

Eile hommikul Terevisioonis kutsus aasta looma kodulehe toimkond koole osalema laste rajakaamerate tegevuses, mille esimene prooviperiood kolme kooli osavõtul sai suvega läbi. Tallinna Vaba Waldorfkooli lapsed Roosi, Katarina ja Henrik põhjendasid Terevisioonile, miks see ettevõtmine neile väga põnev tundus: "Nägime kaameras loomi pikemalt, kui looduses tegelikult näha on. Looduses jookseb loom kohe ära, aga kaameras saab vaadata, mida loom teeb."
Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamera oli peidetud kaheks kuuks Vabaõhumuuseumi metsa, kuhu lapsed kord nädalas loomadele veidi süüa viisid ning kaamera mälukaarti vahetasid. "Põnev tunne oli alati sees mälukaarti tuues, et mis sealt nüüd tuleb," kirjeldasid lapsed ettevõtmist ja arvasid, et sellist ettevõtmist on vaja ka teistele lastele. "Siis saavad nad ka teada, kuidas looduses päriselt asjad toimuvad," arvasid lapsed. Kahe kuu jooksul käis kaamera eest läbi mäger, kährikud, rebane, kolm emast metskitse, kaks sokku, kaelushiir ja mitmed linnud.
Et lastele, vanematele ja õpetajatele rajakaamerate ettevõtmine meeldis, kutsub aasta looma koduleht endaga ühendust võtma ja uurima seniste koolide kogemusi meie kodulehe sildi alt "laste rajakaamerad". Tänavu kevadel alustasid pilootettevõtmisena Ridala Põhikool, Tallinn Vaba Waldorfkool ja Võru Kreutzwaldi Kool. Sügisel soovitakse edasi minna juba 10 kooliga. Miks mitte ka huviliste lasteaedadega.
 
Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.