Kuidas mäger urus magab

Postitas Aasta Loom - N, 15.09.2016 - 13.15
Sisu

Videost on näha, kui mugavalt mäger end selles urus tunneb. Mäger magab nagu koer – tõmbab ennast armsalt kerra, pistab nina käpa all, haigutab, sirutab.
Video: YewView/WildlifeKate

 

Inglimaal õnnestus loodushuvilisel Kate MacRael sel sügisel kaamerapildile saada magav mäger urus. Kate´i unistuseks oli saada mäger elama paika, kus ta kõiki filmimiseks soodsaid olusid kontrolliks. Selleks ehitas ta oma Staffordshire`aeda juba eelmisel aastal kunstliku mägralinnaku kahe kambriga ning paigutas sinna kaamerad, mõlemasse ühe. Kui urud olid valmis, istutas ta neile puud ja põõsad ette, et koht näeks võimalikult looduslik välja. Viimaste kuude jooksul on urgu külastanud terve hulk loomi: rebased, rotid, mägrad, küülikud. Kuni lõpuks eelmisel nädalal täitus Kate´i unistus ja esimest korda tunnistas üks emamäger kunstlikult loodud koopa piisavalt mugavaks, et seal ka uinakuid teha. “Minu arust on suur privileeg heita pilk mägra ellu sellisel kombel,” kommenteerib Kate MacRea, “ meil on ju palju filmimaterjali sellest, kuidas mägrad maa peal liiguvad, aga harva on võimalus näha, mis maa all toimub.”
Ainuke asi, mis aeg-ajalt Kate´i pildi kvaliteeti segab, on ämblikuvõrgud. Kaamera kipub fokusseerima kõige lähemale objektile, milleks on ämblikuvõrk ja siis on taust ehk mäger veidi udune. Kuigi Kate puhastab kaameraid igal nädalal, jõuavad ämblikud välgukiirusel uue võrgu punuda.
Toredaid kaameraklõpse magavast mägrast saab vaadata veel Kate`i kodulehel

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.