Nädal metsas. Urust õhkab auru.

Postitas Aasta Loom - P, 13.11.2016 - 23.28
Sisu

Soosaare linnakul on pärast lume tulekut olnud vaikne. Mägrad tukuvad urus. Vaid korra käis üks lumel tatsamas. Rajakaamera salvestab mõnikord palju tegevuseta kaadreid. Näiteks lumesadu või eest läbi lendavad tihased võivad aparaadi tööle panna. Päeval on linnakul vaikne ja valge. Ilus!

 

mäger
Kaks uruava on Soosaarel ilma kaamerateta. Lumi näitas, et ühte neist kasutavad kährikud. Jäljed räägivad, et allüürnik tuli korraks välja hädale, vaatas veidi ringi ja puges tagasi tukkuma.

 

mäger
Mitme uruava ees olid kaelushiirte jäljerajad. Kaelushiir on teistest hiirtest kogukam metsahiir. Mägra urusoppe võib ta talvesahvrina kasutada. Pähkleid ja muid seemneid on hea sinna kokku tassida ning hiljem söömas käia.

 

mäger
Urusüsteemi õhuavadest saab pildi, millised linnakuosad kasutuses on. Sulanud lumi avade ümbruses näitab, et august õhkub sooja ja keegi magab seal all.

 

mäger
Kui õhuavad sulanud ei ole, on alumised kambrid tühjad.

 

mäger
Teel Soosaare linnakule jäid rajaveerde tedre jäljed. Kohev lumi ei kanna isegi teda. Oli sumanud poolest saati sees. Mõnes kohas puges lausa alt.

 

mäger
Tedre rada lõppes magamisasemega. Seal veetis öö, kergendas keha ja tõusis lendu, kui oli aeg minna kaskedelt pungi sööma.

 

Salumetsa linnakus sel talvel mäkrasid ei ole. Kährikutel mõnus olemine. ​​​​​​​

 

Salumetsa mäkrade kaevatud teisi urge kasutavad praegu rebased.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.