Nädal metsas: Ilueedi ja Räbalsaba laste rajakaameras

Postitas Aasta Loom - R, 03.11.2017 - 09.00
Sisu


Paistab, et suurte valimiste ajal ei saa Ilueedi ja Räbalsabagi ilma valikute tegemiseta. Räbalsabale tekitab õunavalik segadust ja näib, et reinuvaderidki hindavad toitu välimuse järgi. Kust küll tuleb see teadmine, et punane õun, välimuselt kõige ilusam teiste seas, on kõige parem? 
 

Kui Räbalsaba on punased õunad välja sorteerinud ja nahka pistetud, arvab ta, et kõik rohelised on samuti tema omad ja väga head. Ilueedi aga arvab, et olenemata välimusest on just Räbalsaba käes olev õun see kõige parem õun, mille nimel tasub võidelda.
Sel sügisel sai koostöös Aasta looma kodulehe toimkonnaga Antsla gümnaasiumi lastele paigaldatud kooli lähedale metsa rajakaamera. Laste rõõmuks hakkas elu kaamera ees üsna kiirelt kihama. Esialgu käisid poseerimas kitsed, nugised ja kährikud, kuid peale soolaku paigaldamist hakkasid kitsed uut objekti võõristama. Küll aga ei häiri see rebaste lustimist. Rebased on lastele juba sedavõrd tuttavaks saanud, et neile sai sobivad nimedki pandud – Ilueedi ja Räbalsaba. 
Eesmärk on täidetud, lastel on põhjust metsa minna, sest uued seiklused ootavad ees. 

Janek Joab,
Antsla gümnaasiumi loodusringi juhendaja

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.