Nahkhiire neljapäev - kaamerapilt on tagasi

Postitas Aasta Loom - N, 02.04.2020 - 09.00
Avapilt
Sisu

Piusa koopast näeb jälle pilti ja nahkhiired on endiselt koopalaes tardunes. Vabandame, et otseülekandel on viimasel ajal olnud nii palju katkestusi, kahjuks praegustel segastel aegadel tuli ülekande mahtudega ettenägematuid probleeme. Nüüd on aga kõik korras ja ehk läheb edaspidi õlitatult. Nahkhiiri näeme loodetavasti veel terve aprillikuu.

 

Mida nahkhiired kevadel teevad?
Vastab nahkhiire-ekspert Rauno Kalda:

"Aprill on nahkhiirtele üleminekuaja algus, väljaspool talvituskohta on öö hakul temperatuur sageli juba üle nulli ning ringi lendavad esimesed putukad. Koobastes on sel ajal märgatud, et koopa eesmistes osades on võrreldes südatalvega loomade arvukus suurem. Seega kogunevad osad isendid väljapääsude lähedale. Soojadel öödel võivad esimesed isendid käia ka väljas toitu otsima, nii on nahkhiireuurijad kohanud esimesi toituvaid isendeid juba märtsi lõpus. Seda küll vaid talvituspaikade läheduses. 

Enamus ajast veedetakse siiski veel talveunes, kuid kuu jooksul hakkavad loomad liikuma nii-nimetatud ülemineku varjekohtadesse, mis paiknevad keldrites, puuõõnsustes või muudes varjulistes ja turvalistes kohtades. Mida aeg edasi ja mida soojemaks väljas läheb, seda väiksemaks jääb loomade arvukus talvituspaikades ning kuu lõpuks on enamus loomi neist laiali lennanud."

Kuula ka Eesti loodusmuuseumi Öökulliakadeemia uut podcast`i, mis räägib nahkhiirtest ja koroonaviirusest.

 

Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.