Nahkhiire neljapäev: viimased lahkusid kaamera eest

Postitas Aasta Loom - N, 14.05.2020 - 10.10
Sisu

Nahkhiire kaamera eest on tiigilendlased lõpuks ära lennanud, teisipäeva õhtul lahkus viimane. Elagu suvi!
 

 

Võime veel natuke tagantjärele arutada, mis kaamera ees toimus. Vaatame kõigepeal, mida nahikud seal aeg-ajalt kohmitsesid.

 

 

"Nahkhiirekaameras oli aeg-ajalt näha, kuidas üles ärganud või maandunud tiigilendlased midagi kohmitsevad, kuid lendu ei lähe, " räägib nahkhiireuurija Oliver Kalda: "Sageli tegelesid nad sel ajal enda puhastamisega. Puhastamiseks kratsivad nahkhiired oma karva tagajalaga, samal ajal teisega seinal rippudes. Sageli nakitsetakse õrnalt ka ka oma tiibasid. Niisuguse puhastamisega võidakse tegeleda pikalt ning talvistel loendustel kohtab seda üsna sageli. Vahel juhtub ka seda, et suvel võrguga püütud loom jääb vabastades hoopis kinda külge rippuma ja otsustab ennast kasima hakata."

 

Reedest sulgme nahkhiirekaamera, seniks saab veel vaadata Piusa koobast, kust aeg-ajalt mõni nahkhiir ka mööda võib vuhiseda. 


Täname kõiki vaatajaid ning kaamerapildi eest hoolitsejaid. Täname eraldi ka kaamera foorumi postituste tegijaid, tänu kellele jõudis laiemale ringile vaatamiseks tardunes nahkhiirte elust mitmeid toredaid hetki, mida muidu ise poleks otsestriimi vaadates märgata osanud.

 

Helen Arusoo


Videod noppis välja Fleur nahkhiirekaamera foorumist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.