Nahkhiire neljapäev - viiskümmend loodusgiidi õpivad tundma Eesti nahkhiiri

Postitas Aasta Loom - N, 11.06.2020 - 10.00
Avapilt
Sisu

Pilt pärineb Rauno Kalda nahkhiireteemalisest koolitusmaterjalist, mis on kõigile huvilistele tasuta kättesaadav siin


ELF-i LIFE-projekti "Tiigilendlase elupaikade parandamine Eestis" raames saavad sel kevadel nahkhiirte bioloogias ja kaitses ning liikide tundmises koolitust 25 Põhja-Eestis tegutsevat loodusgiidi ja retkejuhti ning teist sama palju Lõuna-Eestist.

Eesmärk on giididele ja retkejuhtidele õpetada, kuidas loodusretkedel rääkida nahkhiirtest ja kasutada selleks ka ultrahelidetektoreid. Koolitamine toimub kahes osas. Esimene, teooriaosa toimus 21. mail 2020 veebipõhise koolituspäevana, mille jooksul tutvustasid Eesti nahkhiireuurijad Rauno Kalda ja Lauri Lutsar nelja loenguna nahkhiirte bioloogiat, uurimist ja tutvustamist ning Eesti nahkhiirte liike, nende levikut ja kaitset. Toimunud loengud salvestati ja on kõigile huvilistele avalikult saadaval ELF-i nahkhiirte veebilehel: https://elfond.ee/nahkhiired/loodusgiidile.

Juunis toimub veel giididele ja retkejuhtidele välikoolitus, mille käigus tutvutakse nahkhiirte talvituspaigaga ja tehakse läbi nahkhiireretk ultrahelidetektoriga. Lisaks sellele on sama projekti raames valminud ka nahkhiiri tutvustav õpimapp, mida huvilised saavad endale pea ELF-i kodulehelt alla laadida.

 

Lauri Klein,
Eestimaa Looduse Fondi EstBatLIFE projektijuht

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.