Video: mägrakaamera hommikud

Postitas Aasta Loom - L, 10.09.2016 - 09.00
Sisu

Mägrad tulevad sügisel koju aina hiljem, videos näeme, et urgude juurde jõuti 6.30. Taustal kostab selgelt hiireviu "Kjää, kjäää..". Lähemal tiksub mahedalt väike-lehelind.

Video napsas aita3331 mägrafoorumist

 

Päike tõuseb juba üpris hilja, kell 6.50 ja ka mäkrade kojujõudmise kellaajad on võrreldes suvega nihkunud “inimlikule” kellaajale. Ehk siis hommikuti enne tööle või kooliminekut tasub piiluda kaamerat, kas tabab öistelt rännakutelt kojupöörduvad mägrad otsepildis. Mägra foorumis hoitakse igapäevaselt silma peal kõigil linnaku tulemistel ja minemistel ning sealt on näha, et viimasel ajal kella 6- 7 vahel märka urgu pöördumas tabada on tõenäoline. Korra on mäger ka 7.30 paiku koju jõudnud ning vahel kondab öösel täispimedas kella 2 paiku uru lähedal. Hommikuse kaameravaatamisel on see tore asi lisaks, et kuuleb värvikaid metsahääli. Õhtuti lahkub mäger urust vaatajasilma jaoks samuti mugavatel kellaaegadel – vahetult enne loojangut kella 20.00 paiku tasub teda ootama hakata.

Soovitame ka piiluda mägrafoorumisse, kus on videod mäkrade tulemistest-minemistest.Seal peab  tähelepanu pöörama lehekülje numbrile – viimased sissekanded on kõige taga (lk 41). Muu hulgas leiab ka ühe värske heina sissetoomise video, millest oli nädala eest juttu ka Lõuna-Eesti mäkrade puhul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.