Kutse aasta looma fotonäitusele „Kopral kodu kaldavees“

Postitas Aasta Loom - E, 11.11.2019 - 10.00
Avapilt
Sisu

 

Kui kobrast ei oleks…..selline aeg kestis Eestis viimati üle 100 aasta. Aastatel 1840 liigse küttimise tagajärjel Eestist kadunud kobras jõudis siia tagasi alles 1950. aastatel. Tol vanemal ajal tunti kobrast nime alla majajas - Wiedemanni Eesti-Saksa sõnaraamatust leiame tänaseks eestikeelses kultuuriruumis unustusse jäänud kopra vanema nimetuse majaja, majajas (karjala ja soome keeles majava), mis lubab arvata, et soome-ugri keeltes on see seotud loomale ainuiseloomulikust viisist ehitada eluks sobilikke pesakuhilaid. 

„Meie esivanemad ja kadunud loodusrahvad nägid kopras enamat kui jahilooma: teda austati ja peeti pühaks aruka tegevuse tõttu. Kopra elulaad ja inimlikult ettenägelik toimetamine tõstsid ta kõrgemale teistest loomadest,“ on öelnud teenekas koprauurija Nikolai Laanetu.

Piibriteemalisel fotonäitusel „Kopral kodu kaldavees“ näeb, kui vägev ehitusmeister on kobras ning kui paljudele liikidele ta elupaiku loob. Koprauurija Nikolai Laanetu kõneleb kopra käekäigust Eestis ja sellest, mis looma arvukus langeb.

Sügisel toimunud piibriteemalisele fotokonkursile laekus 335 koprateemalist fotot, millest näitusele valiti 64.

Näitus „Kopral kodu kaldavees“ avatakse reedel, 15. novembril kell 16.00 aadressil RMK Tallinna kontor, Toompuiestee 24.

 

Näituse korraldab MTÜ Aasta loom

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.