VIDEO: talvest kevadesse, kevadest suvesse

Postitas Aasta Loom - K, 23.06.2021 - 12.49
Sisu

 

Kuumal pärnakuupäeval on mõnus hetkeks meenutada, kuidas talvest sai kevad ja siis suvi:  alguses näeme lumesadu ja seda, kuidas ruttab mäger tarmukalt mööda tuisust rada, varsti uitab samas kohas laiguliseks sulanud maastikul ilusate kõrvatuttidega ilves ja liputab oma lühikest musta sabatutti. Samm-sammult täitub metsaalune linnulauluga ning video alguses nii hiirvaiksena mõjunud keskkonnast saab ühtäkki heliderikas mets, kus uhke sokuisand astub uhkel sammul oma uut kõrget sarvekrooni näidates. Suve algus on käes.  

 

Vihasoo koolilaste rajakaamera klipp  võtab kenasti kokku koolilaste rajakaamera liikumise eesmärgi – õpetada lastele tundma Eesti loomi ja teiseks näidata, kes neil kodu lähedal elavad, lisaks inimesele.  Videost on näha, et Eesti metsades ikka loomi  jätkub ja poole aasta jooksul võib ühes metsatukas liikumas näha paljude liikide esindajaid – loomad saavad selgeks küll! 

 

Tänavu külastasid mitme koolilaste kaamera esist ka karud: Nurme koolis üritas üleannetu mõmmik ümber lükata lakusoolaposti (aga ei saanud jagu) ning Kiviõli I Keskkoolis jäi kaamera ette terve karuperekond. Meenutame:

 

 

Koroonaaja õppetöö korralduse keerukusele vaatamata liitus ka tänavu uusi koole rajakaamerate liikumisega: juurde tulid Tallinna Nõmme huvikooli loodusring, Türi Põhikool, Tabivere Põhikool, Koeru noortemaja ning Gaia kooli Saku õpikoht. Lisaks jätkasid varem liitunud Värska Gümnaasium, Tallinna Vaba Waldorfkool, Vihasoo Lasteaed-Algkool, Antsla Gümnaasium, Nurme kool, Kiviõli I Keskkool, Aegviidu Kool, Tsirguliina kool ning veel neli kooli, kes eri põhjustel on ootele jäänud: Varstu Põhikool, Osula Põhikool, Lüllemäe Põhikool ja Kuldre Kool. Uuest hooajast liitub ka Saku Gümnaasium ning loodetavasti ka Imavere Põhikool.

 

 

Koolilaste kaamera hooaja kokkuvõttes tõstaks esile õpetajate-õpilaste panust Eesti Imetajate Levikuatlase andmete kogumises, millele tänu on lisandunud vähemalt 20 uut vaatlust andmebaasi, sealhulgas kaks šaakali kui uue liigi elupaiga tuvastamist kahe kooli rajakaamerate abil Tallinna Vabas Waldorfkoolis ja Lahemaal Vihasoo Lasteaed-Algkoolis. 
Suur tänu kõigile rajakaamerate eestvedajatele ja juhendajatele ning Eesti Terioloogia Seltsile abistamast!

 

Helen Arusoo
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.